KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156302

nr 1415 6302

Lindorm Liljefors

(1909-1985), Sverige

Oljemålning, Magnolia. Signerad, daterad -59. Olja på pannå, 34x25, yttermått inklusive ram: 47x38 cm

Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 30 augusti 2021
kl 18:07:07

Lindorm Liljefors

Läs mer om Lindorm Liljefors